V pátek 13. května vyrazila naše třída s paní učitelkou Myslivcovou a panem učitelem Vlčkem na exkurzi do Prahy.

Cesta do Prahy rychle ubíhala a my jsme krátce před 9. hodinou stanuli na Václavském náměstí, kde jsme se občerstvili a poté jsme pokračovali na Vyšehrad. 

Zde se nás ujali průvodci a naše exkurze mohla začít. Nejprve nás čekala cesta životem tří lidí žijících v době totality v Čechách. Každá z těchto osobností musela ve svém životě volit, my jsme si zahráli na ně a poté jsme sledovali, co naše rozhodnutí způsobilo. Dále jsme byli odvedeni do kasemat vyšehradského areálu, kde nás čekala druhá část programu, úkoly úzce spojené s touto dobou. Každý z úkolů nám poskytl jednu indicií, jež nás nakonec dovedla k oosbnosti, Miladě Horákové, jejíž pomník jsme měli poté příležitost navštívit na vyšehradském hřbitově, zapálili jsme svíčku a vzdali mrtvé úctu.

Tato exkurze byla rozdílná od těch, které jsme do této doby zažili. Setkali jsme se se syrovou realitou toho, co se tu před lety odehrávalo, a to nás přimělo pohlížet na naši minulost z úplně rozdílného úhlu pohledu a být vděčni za to, v jaké době dnes žijeme.  Jsme rádi, že jsme se jí mohli zúčastnit a poznat naši minulost.

Kateřina Zelená (kvarta)