Kvinta pokořila bájnou hranici ujitých 100 000 kroků za den na jednoho člověka.

Pětice studentů kvinty se rozhodla uskutečnit bláznivý, ale ne nemožný nápad tento cíl splnit a vyrazit z domova jednoho z nich, ze Soběslavic, na hrad Bezděz a zpátky během 24 hodin. Měsíc říjen byl totiž ve znamení výzvy 10 000 kroků. Každý účastník se každý den snažil tento cíl splnit a udělat něco pro své zdraví ještě než vypukne zima a lidé se ponoří do tepla svých domovů. Naše škola se do tohoto projektu zapojila také. Bojovaly proti sobě třídy, ale i samotní učitelé.

Studenti Filip Bičík, Lukáš Vrzáň, Kryštof Bukvic, Matouš Čepelík, Matyáš Bičík se domluvili, že své třídě pomohou a ujdou za sobotu co nejvíce kroků. Cílem jejich pouti se stal hrad Bezděz. Skupina nešla onu páteční noc 21. října spát. Vyrazila těsně po půlnoci a za svitu čelovek si razila cestu. Každý z nich si prožil svou krizi. Nicméně kolem 13. hodiny dorazili na vrchol Bezdězu. Já jsem jejich snažení sledovala zpovzdálí, přes telefon z téměř protějšího kopce, protože jsem se ten den vydala na Klíč a pokořila jsem ho skoro ve stejný čas.

Kluky ale čekala ještě zpáteční cesta, která bývá prubířským kamenem odolnosti. Do cíle nedorazili všichni, ale každý zvládl to, na co měl v tu chvíli sílu. Skupinka se postupně zmenšovala a onu metu 100 000 kroků se podařilo zdolat dvojici Lukáš Vrzáň a Filip Bičík. Jejich odhodlání, vytrvalost a touha nevzdat to jsou obdivuhodné. Smekám před celou skupinou.

Kvinta nakonec soutěž mezi třídami vyhrála s celkovým počtem 7 055, 62 ujitých kilometrů.

Jsem na vás moc pyšná.

Lenka Myslivcová (třídní 5. A)

100 tisíc kroků
100 tisíc kroků